Úprava akustiky sálu A v O2 universu přináší čistší a kvalitnější zvuk

10. října 2022

Hlavní sál A multifunkčního a kongresového centra O2 universum s kapacitou až 4 500 míst se během letošního léta dočkal výrazného zlepšení zvukové akustiky. Dosáhlo se ho díky aplikaci speciálních obkladů o tloušťce 40 mm na stěny hlediště. Cílem těchto úprav bylo snížení doby dozvuku neboli ozvěny.

Speciální obkladové desky, tzv. akustické absorbenty, byly upevněny po obou podélných stěnách hlediště a částečně i nad hlavami diváků. Po úpravách se dozvuk snížil na ideální hodnotu 1,5 sekundy. V každém místě, kde se návštěvníci nacházejí, tak uslyší mnohem kvalitnější a čistší zvuk. Obklady plní i roli estetickou a funkční, kašírovaná strana obkladů je více odolná proti opotřebení a snadnější na údržbu.

Akustické vlastnosti sálu A O2 universa tak nyní odpovídají těm nejmodernějším požadavkům na akustiku a vysoce splňují poslechové parametry multifunkčního komplexu. Ten je teď připravený na ještě větší a náročnější hudební tělesa napříč hudebními žánry.

V hlavním sále A od otevření O2 universa v září 2019 hrály už desítky interpretů, jako např. Kabát, Ewa Farna, Lindsey Stirling, Herbie Hancock, Dymytry, Jarek Nohavica, Beth Hart, Jelen, ale i Beethovenova 9. symfonie. V nejbližších měsících se zde diváci dočkají dalších špičkových umělců, jako jsou ZAZ, Lenny, Volbeat, Placebo, Alter Bridge nebo Arakain.