28.3.2025 20:00

ANASTACIA

Date 28.3.2025 20:00
Entry from 19:00
Place O2 universum, Praha
Organizer LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o. Organizer
Download Orientation plan ANASTACIA Ticketmaster (93.27 Kb)
Orientation plan ANASTACIA Ticketportal (235.82 Kb)
Price

CZK 1 790 – 2 390
---
wheelchairer + guide
CZK 1 490 + CZK 1

Order wheelchair tickets from Ticketmaster (ticket@ticketmaster.cz) and Ticketportal (rezervace@ticketportal.cz).

Sale / reservation Available in the Ticketmaster and Ticketportal sales networks
Box offices
Box office – entry no. 1, O2 arena
Mon - Fri9:00 - 12:00
12:30 - 17:00
Event day10:00 - 1 hour after the start of the event
Information Bestsport, a.s. records of visitors and other persons in accordance with Privacy Policy.

Organizer – LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o.

1. Majitel vstupenky je povinen nosit ji po celou dobu pobytu v O2 universum a na požádání pořadatele ji předložit ke kontrole. Vstupenka platí jen pro uvedený den, akci, místo konání, sedadlo. Je platná pouze s kontrolním ústřižkem a opravňuje k jednomu vstupu do arény. Po opuštění O2 universum pozbývá platnosti. Dodatečnými úpravami se stává vstupenka neplatnou. V případě uplynutí platnosti vstupenky, jejího poškození, zničení, ztráty nebo krádeže nelze vstupenku vyměnit ani nahradit její hodnotu ani poskytnout jinou kompenzaci. Další převod, prodej nebo zbavení se vstupenky bez písemného souhlasu pořadatele nebo pokus o další prodej za cenu vyšší, než je na vstupence vytištěna, způsobuje její neplatnost. Majiteli takové vstupenky bude odepřen vstup na místo konání akce nebo bude vyveden a zakládá to důvod pro zabavení vstupenky bez náhrady její nominální ceny nebo jiné kompenzace.
2. Vstupenka je cenina, její padělání a pozměňování je zakázáno. Pořadatel odepře vstup na akci všem majitelům takových vstupenek.
3. Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení akce zodpovídá za vrácení vstupného pořadatel. V případě zrušení akce uplatní majitel vstupenky nárok na vrácení vstupného dle pokynů pořadatele. Servisní poplatky se nevracejí. Náhrada zvláštních nákladů (např. hotel, jízdní výlohy) se neposkytuje. Změna programu vyhrazena. Datum a čas akce mohou být změněny bez upozornění.
4. Je zakázáno fotografování a pořizování obrazových a zvukových záznamů v průběhu akce včetně přestávek. Dále je zakázáno používání laserových ukazovátek, vnášet do objektu na akci kamery, profesionální fotoaparáty a tablety.
5. Na akci jsou poskytovány slevy. Pořadatel poskytuje slevy na vstupném držitelům průkazu ZTP/P – vozíčkářům a jejich průvodcům.
6. Při plnění povinností vyplývajících z prodeje vstupenek bude IRSnet CZ s.r.o. postupovat ve shodě s platnými obchodními podmínkami pro poskytování služby prodej vstupenek na sportovní a kulturní akce prostřednictvím prodejní sítě TICKETPORTAL. Aktuální znění obchodních podmínek je k dispozici na www.ticketportal.cz.

Pop icon Anastacia has today announced a huge European tour for 2025, introducing the ‘Not That Kind’ tour. The mammoth tour marks 25 years since Anastacia’s debut studio album which was released in 2000. Anastacia first broke through in Europe with smash hit ‘I’m Outta Love’ which featured on the album, and the star has continued to have global success ever since.

Speaking of the tour, Anastacia says, “I am beyond excited to be on the road again in Europe and blessed to get to come and perform in so many gorgeous places to my very special family. I didn’t get to do a tour for my first album which makes this all the more special. I can’t believe it’s been 25 years since ‘Not That Kind’, we will be sure to celebrate in true Anastacia style. It’ll be one big anniversary party. I can’t wait to see you all there!”

About Anastacia
Blessed with one of the most powerful and recognizable voices in music history, international Pop icon Anastacia launched her career in 1999, only to become “the World’s Best-Selling New Female Pop Artist” two years later. The mega voice behind massive hits including the multi- platinum ‘I’m Outta Love’, ‘Paid My Dues’ and ‘Left Outside Alone’ has sold more than 30 million records since, collecting a wide range of awards (225+ awards in 31 countries) and #1 hits (in 19 countries) along the way. After celebrating the 22nd anniversary of her debut smash ‘I’m Outta Love’ with her massive UK & Europe “I’m Outta Lockdown – The 22nd Anniversary” tour, she recently launched the next chapter with ‘Our Songs’: It’s her tribute to the biggest hit melodies she discovered while touring Germany, a country with a huge Anastacia following since day one (she sold more than 3m albums in Germany alone).

 

FB event

THE OFFICIAL SELLERS OF TICKETS FOR THE EVENT ARE TICKETMASTER AND TICKETPORTAL. WE DO NOT WARRANT THE VALIDITY OF TICKETS PURCHASED FROM OTHER SELLERS.