Parkování a doprava

Parkujte pohodlně

Využijte možnosti parkování v bezprostřední blízkosti O2 areny.

Náš Parkovací dům slouží pro krátkodobé parkování při akcích pořádaných v O2 areně a O2 universu.

Jak se do Parkovacího domu dostanete? Přijedete po ulici Českomoravská, na úrovni čísla popisného Českomoravská 1181/21 poté zabočíte do ulice Lisabonská. Po pár metrech následuje kruhový objezd, dejte se prvním výjezdem vpravo a jste u Parkovacího domu. O2 universum je vzdálené jen pár minut chůze.

 

 

Otvírá se zpravidla 3 hodiny před začátkem akce a zavírá zhruba 1 hodinu po jejím skončení.

Konkrétní čas otevření a cenu najdete u příslušné akce na webu Ticketmasteru a Ticketportalu, kde lze zakoupit i parkovací lístek online. Pokud jsou parkovací lístky online vyprodány, lze ještě získat parkovací stání přímým nákupem v Parkovacím domě.

Zákaz vjezdu pro vozidla na LPG a CNG.

Maximální povolená výška vozidla je 190 cm.

 

1) Parkování online – kupte si vstupenku na akci a parkovací lístek zároveň

Pro zjednodušení služeb poskytovaných návštěvníkům zavedla O2 arena i O2 universum spolu s prodejci vstupenek Ticketmaster a Ticketportal možnost online nákupu parkování. Kupující si tak s nákupem vstupenek na akce do O2 areny a O2 universa mohou objednat i parkovací lístek.

Postup:

 • Při objednání online vstupenek na danou akci nabízí systém na stránkách www.ticketmaster.cz a www.ticketportal.cz možnost koupit si zároveň také parkovací lístek
 • S vytisknutou vstupenkou se vytiskne i parkovací lístek
 • Tento lístek pak při vjezdu do Parkovacího domu a při výjezdu řidič nastaví čárovým kódem na snímač u závory.

Ceny parkování se vám zobrazí v průběhu nákupu vstupenek na akci. Případně je můžete vyhledat na stránkách www.ticketmaster.cz a www.ticketportal.cz. Pozor, ceny za parkování se mohou lišit v závislosti na typu akce.

UPOZORNĚNÍ: parkovací lístek po vjezdu nevyhazujte, musíte si jej ponechat i pro výjezd, doporučujeme uschovat si lístek v autě!

Parkovací místo si lze na danou akci pořídit i bez koupě vstupenek na akci. Na stránkách www.ticketmaster.cz a www.ticketportal.cz naleznete akci s názvem PARKOVACÍ LÍSTEK – název akce (např. PARKOVACÍ LÍSTEK – DEPECHE MODE) a můžete si vybrat počet parkovacích míst. Stejně tak si může návštěvník koupit parkovací lístek přímo na prodejním místě Ticketmasteru a Ticketportalu.

 

2) Zaparkujte i ve dnech, kdy se nekoná žádná akce

Chcete využít Parkovací dům i ve dnech, kdy se v O2 areně nebo O2 universu nekoná žádná akce? I to je možné!
V takovém případě je to stejné jako např. v nákupním centru. Lístek dopředu rezervovat či koupit nelze. Je třeba přijet do Parkovacího domu a pokud je volná kapacita parkovacích míst, můžete zde auto nechat. Lístek poté zaplatíte při výjezdu dle času.

CENÍK PLATNÝ OD 1. 5. 2022

 • Krátkodobé parkování / První a každá další hodina: `a 50,-Kč / hod.
 • Parkovací lístek zakoupený v předprodeji k akci konané v O2 universu: jednorázové parkovné dle ceníku dané akce
 • Držitelé průkazu TP, ZTP a ZTP/P – parkování pouze na vyhrazených místech*: jednorázové parkovné dle ceníku dané akce nebo krátkodobého parkování
 • Ztráta parkovací karty: jednorázový poplatek 1000,- Kč

* místa vyhrazená pro TP, ZTP a ZTP/P jsou tyto:

 • -2 N.P – 7 míst
 • -1 N.P – 10 míst
 • 1 N.P – 7 míst
 • 2 N.P – 10 míst
 • 3 N.P – 10 míst
 • 4 N.P – 10 míst
 • 5 N.P – 10 míst

PROVOZNÍ ŘÁD

Provozní řád Parkovacího domu ke stažení ZDE.

Jak se k nám dostanete

Hlavní vstup do O2 universum pro návštěvníky je z jižní strany z ulice Českomoravská.

MILÍ NÁVŠTĚVNÍCI, PROSÍME, ABYSTE PŘI DOPRAVĚ NA AKCE DO O2 UNIVERSA VYUŽILI V MAXIMÁLNÍ MÍŘE MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVU. VYHNETE SE TAK PŘÍPADNÝM KOLONÁM AUT A DALŠÍM KOMPLIKACÍM DOPRAVY, KTERÉ MOHOU NASTAT PŘI PŘÍJEZDU NĚKOLIKA TISÍC NÁVŠTĚVNÍKŮ. I Z TOHO DŮVODU TAKÉ DOPORUČUJEME VČASNÝ PŘÍCHOD NA AKCI, KTERÝ JE UMOŽNĚN ZPRAVIDLA 1 HODINU PŘED JEJÍM ZAČÁTKEM. DĚKUJEME.

Metrem

Vystupte na stanici Českomoravská (trasa B), vchod do O2 universum se nachází podél východní strany O2 areny.

Tramvají

Pokud využijete tramvajovou dopravu, zvolte tramvaj č. 8 nebo 25 do zastávky Arena Libeň jih.

Autobusové spojení

K O2 universum se dostanete autobusy č. 151, 152 a 375 do autobusové zastávky Českomoravská nebo č. 136, 145, 177 a 195 do autobusové zastávky Nádraží Libeň.

Vlakem

 • Z Hlavního nádraží metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice metra Českomoravská.
 • Z Masarykova nádraží metrem trasy B do stanice Českomoravská.
 • Ze Smíchovského nádraží metrem trasy B do stanice Českomoravská.
 • Z Libeňského nádraží pěšky vlevo asi 500 metrů nebo jednu stanici tramvají.

Autem

 • Ze směru od Brna – exit 2 – záchytné parkoviště P + R – Opatov, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
 • Ze směru od Hradce Králové a Mladé Boleslavi – exit 1 – záchytné parkoviště P + R Černý Most, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
 • Ze směru od Teplic – směr centrum až k nádraží Holešovice – zde je záchytné parkoviště P+ R – nádraží Holešovice, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
 • Ze směru od Strakonic – směr Smíchov do ulice Radlická – záchytné parkoviště P + R – Radlická, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
 • Ze směru od Plzně – exit 1 – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
 • Ze směru od Chomutova – pokračovat na obchvat směr Plzeň a Zličín – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.

Dopravní dostupnost automobilem bude rozdílná dle rozsahu akce pořádané v O2 areně a O2 universum. Pro běžné sportovní, kulturní či společenské akce nebudou zřizována žádná dopravní omezení. V odůvodněných případech, především při předpokládané velké návštěvnosti, bude zřizováno dopravní omezení zakazující průjezd vozidel ulicí Českomoravskou v úseku Balabenka – Nádraží Libeň, případně bude omezen i průjezd ulicí Ocelářskou. Příjezd k hale bude v tomto případě umožněn vozidlům městské hromadné dopravy, taxi a dále na základě zvláštních povolení vydávaných Provozovatelem ve spolupráci s pořadatelem akce (O2 areny, případně O2 universum). Pro tyto případy bude zpracováno Dopravně – inženýrské opatření.