Bestsport dostaví multifunkční komplex vedle O2 areny

2. října 2017
Společnost Bestsport, která vlastní a provozuje O2 arenu, podepsala se stavebními společnostmi Metrostav a Syner smlouvu na dostavbu multifunkčního komplexu, označovaného také jako tzv. malá arena.

Tento prostor, který přímo na budovu O2 areny z její jižní strany přilehá, se rozkládá na celkem 4 podlažích a má celkovou plochou téměř 50 tisíc m2. Po dostavbě bude disponovat až 24 sály různých velikostí a bude sloužit jako moderní multifunkční centrum pro pořádání velkých mezinárodních kongresů a  korporátních akcí. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob bude rovněž využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání.

 „O2 arena za posledních 6 let fungování prokázala svoji schopnost úspěšně pořádat ty největší světové hudební nebo sportovní akce. Nyní chceme více využívat našich zkušeností, a do Prahy dostat akce, které by k nám organizátoři rádi umístili, ale kvůli nedostatku odpovídajícího prostoru naše hlavní město vynechávají,“ řekl k tomu Robert Schaffer, předseda představenstva a ředitel společnosti Bestsport. „Vnímáme velký potenciál Prahy přitáhnout mezinárodní akce, které se dosud do Česka svou velikostí či požadavky prostě nevejdou. I díky možnosti propojit nově dostavovaný komplex se stávající O2 arenou, a to na všech čtyřech plánovaných podlažích, získáváme prostor až pro 30 tisíc návštěvníků s dostatkem výstavní plochy, restaurací všech kategorií a téměř neomezenými možnosti pro jakékoli uspořádání prostoru dle přání klienta. Poslední mezinárodní reference, kterou je tenisový Laver Cup, akce gigantického rozměru i nároků, kterou jsme zvládli bez větších problémů, nás utvrzuje, že jdeme správným směrem,“ vysvětlil Robert Schaffer a dodal: „Věříme, že krásná a bezpečná Praha si přilákání nového typu akcí zaslouží a bude mít z přílivu zahraničních hostů dlouhodobý přínos.“

Tzv. „malá arena“ byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tedy v letech 2003 až 2004. Tehdejším záměrem bylo vedle O2 areny disponovat i hokejovou tréninkovou plochou, včetně dalších ploch sportovního a komerčního využití. Už v době výstavby se ale dokončení malé areny zastavilo a prostor je v podobě hrubé stavby dosud zakonzervován.

Bestsport, prozovatel  O2 areny – jedné z nejmodernějších multifunkčních hal v Evropě s kapacitou až 18 tisíc míst – je členem skupiny PPF. Ta investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva přesahující 27 miliard eur (k 31. 12. 2016).

Podpis mala arena

Smlouvu podepsali (zleva):

Ing. Martin Plch, ředitel divize 3,  Metrostav, a.s.

Ing. Robert Schaffer, ředitel a předseda představenstva Bestsport, a.s.

JUDr. Robert Špott, jednatel společnosti SYNER, s.r.o.

Ing. Jan Hehejík, obchodní náměstek divize 3, Metrostav a.s.

Ing. Luboš Váňa, jednatel společnosti SYNER, s.r.o.