Hlavní hvězdou koncertu Rock in Symphony: The Epic Symphonic Show budou britští Uriah Heep

4. dubna 2024

Britská rocková kapela Uriah Heep se po necelých 3 měsících vrátí opět do Prahy! Stane se tak už 24. června, kdy se jako hlavní hvězdy na koncertní show Rock in Symphony v pražském O2 Universum představí Bernie Shaw a Mick Box. Na jednom pódiu společně se symfonickým orchestrem Bohemian Symphony Orchestra Prague, pod vedením dirigenta Martina Šandy, představí českému publiku své největší hity. To vše v originálních aranžích, které jedinečným způsobem propojí slavné hity kapely s těmi nejznámějšími skladateli klasické hudby a jejich symfoniemi. Kromě hitů Uriah Heep na koncertu Rock in Symphony zazní i songy kapel jako je Deep Purple, Metallica, Led Zeppelin, Europe, Guns N‘Roses nebo Scorpions a dalších. Prostě symfonická rocková show, jak má být, včetně světlené choreografie a plně obsazené rockové kapely.

Pondělí 24. června bude svátkem pro všechny rockery, milovníky rockové hudby a nejznámějších rockových hitů, ale i vážné hudby a symfonického orchestru. Na programu je totiž rocková symfonická koncertní show Rock in Symphony, která se uskuteční od 20 hodin v O2 Universum. Nejslavnější světové rockové hity všech dob kapel jako je Deep Purple, Metallica, Led Zeppelin, Scorpions, Survivor, Iron Maiden nebo Uriah Heep zazní v originálních aranžích a v podání symfonického orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague. 60členný orchestr pod vedením dirigenta a autora aranží Martina Šandy dokonale propojí nejproslulejší české i zahraniční symfonie s těmi největšími rockovými hity!

„Rock in Symphony je symfonická koncertní rocková show v pravém slova smyslu. Nejedná se jen o další koncert rockových hitů v orchestrální úpravě, ale jde o zcela originální aranže a 100% spojení a propojení klasické hudby a symfonií s rockovými hity. Při psaní aranží jsem dal dohromady skladby, které se spolu skutečně pojí, které vychází ze stejného základu, pracují se stejnou nebo podobnou harmonií, melodičností, mají podobné prvky. Jen tak totiž mohou jednotlivé písně 100% fungovat a posluchačům předat tu správnou energii a emoce. Nakonec, vážná a rocková hudba toho mají společného víc, než by nás možná napadlo,“ říká Martin Šanda, šéfdirigent a ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague a prozrazuje, že posluchači si užijí například Vltavu Bedřicha Smetany ve spojení s Pink Floyd Learning To Fly nebo Beethovenova Osudová ve spojení s Led Zeppelin Whole Lota Love. Jak se propojení rocku a symfonií povedlo budou moci všichni posoudit už 24. června v O2 Universu.

 

Uriah Heep opět v Praze! Těší se na české publikum i pivo
Hlavní hvězdou koncertní show Rock in Symphony budou členové britské rockové kapely Uriah Heep Bernie Shaw a Mick Box, kteří se symfonickým orchestrem zahrají v originální aranži hned několik svých skladeb. Diváci se mohou těšit například na Lady in Black, Sunrise či July Morning. Pro „Uriáše“ bude navíc červnový koncert dalším návratem do České republiky, ani ne po 3 měsících. Nakonec, kapela se netají svojí vazbou a láskou k Česku, do kterého se vždy rádi vrací. „Už teď se nemůžeme dočkat našeho dalšího návratu do České republiky. Milujeme české pivo, které je podle nás nejlepší na světě a speciálně se těšíme na české publikum. Právě Češi jsou vždy skvělí, od samotného startu koncertů a přivítání až po to, jak si koncerty společně s námi užívají a jak nám vrací energii,“ říká Bernie Show, zpěvák Uriah Heep, který měl navíc k ČR řadu let osobní vazbu díky své manželce pocházející ze Slovácka.

Dalším hostem koncertu Rock in Symphony bude i zahraniční rocková kapela Soundtopia složená z uznávaných rockových hudebníků.

Doplňme, že na koncertu Rock in Symphony si diváci užijí skutečně 100% symfonickou rockovou show a neopakovatelný hudební i audiovizuální zážitek, který ještě umocní originální světelná choreografie. Akce jako stvořená pro milovníky rockové hudby, ale i klasiky, která dle slov šéfdirigenta Martina Šandy dokazuje, že hudba je jen jedna, vše vychází ze stejného základu, a i odlišné žánry mohou skvěle fungovat vedle sebe i ve spojení, a povýšit tak hudební zážitek ještě o několik levelů výš.

Více na www.bsop.eu

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague
Symfonický orchestr založený v roce 2002 šéfdirigentem Martinem Šandou. V průběhu let si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, absolvoval několik evropských turné s rockovými legendami, jako jsou kapely Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a řada dalších. Spolupracoval rovněž se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors, Il Volo a dalšími. Namátkou jmenujme houslistku Vanessu Mae, zpěvačku Sarah Brightman či trojnásobného držitele cen Grammy Michaela Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, absolvoval také turné po Japonsku a Číně. Aktuálně se kromě řady vlastních koncertů chystá také na koncert Hollywood in Prague: Noc filmových melodií, dále na epickou symfonickou show Pop in Symphony, audiovizuální podívanou The Gaming Music Live Vol. 2, epickou symfonickou show Rock in Symphony v O2 Universu, nebo na podzimní výroční turné s kapelou Elán.
www.bsop.eu.

 

Uriah Heep
Britská rocková kapela založená v roce 1969 v Londýně, která koncertuje a vyprodává velké haly a stadiony v Evropě, USA i Asii. Aktuální sestava kapely zahrnuje frontmana Bernieho Shawa, kytaristu Micka Boxe, baskytaristu Davea Rimmera, bubeníka Russella Gilbrooka a klávesistu Phila Lanzona. Kapela dobyla v první polovině 70. let rockovou scénu a byla považována za jednoho z hlavních tvůrců hard rockové, heavy metalové a progresivní rockové scény a generace. Do nynějška prodala přes 40 milionů alb napříč kontinenty, s více než 4 miliony prodaných nosič v USA. Celkově vydali 25 studiových alb, 20 LIVE alb, 41 kompilací, včetně 2 velkých Best of alb. Mezi jejich nejslavnější hity patří Lady in Black, July Morning, Gypsy, Easy Livin‘, The Wizard, Sweet Lorraine nebo Stealin‘.
www.uriah-heep.com

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI AKCE JSOU TICKETPORTAL A TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.