Massive Attack se vrací do Prahy! V O2 universu vystoupí 27. června 2022

21. února 2022

Kultovní triphopová kapela se po čtyřech letech představí českým divákům, aby jim opět připomněla, proč patří mezi nejdůležitější hudební projekty posledních dekád.

Massive Attack jsou stěžejní anglickou triphopovou skupinou založenou v Bristolu v roce 1988. Dosud vydali pět studiových alb, prodali celosvětově přes 13 milionů nosičů a získali celou řadu ocenění, včetně ocenění Brit Award, dvou MTV Europe Music Awards a dvou Q Awards.

V současnosti skupinu tvoří dvojice Robert “3D” Del Naja a Grant “Daddy G” Marshall s celou řadou hostů ve studiu i na koncertech (Tricky, Shara Nelson, Horace Andy, Young Fathers, Azekel a další). Jejich debutové album “Blue Lines” z roku 1991 se stalo milníkem ve vývoji populární hudby. Společně s jejich dalším úspěšným albem “Mezzanine” z roku 1998 se dostalo mezi 500 nejdůležitějších desek historie v anketě časopisu Rolling Stone.

CENY VSTUPENEK OD 1590,- DO 1990,- Kč. VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTI TICKETMASTER OD 24. 2. 2022 V 10:00. LIVE NATION KLUB & O2 PŘEDPRODEJ OD 22. 2. 2022 10:00 - 24. 2. 2022 10:00

Massive Attack se zapsali do historie moderní hudby svým přístupem k hudbě a její vizualizací. Koncerty doprovázejí působivé projekce, jejichž texty si skupina nechává překládat do češtiny, pokud zde koncertuje. Pokud se nějaká hudební skupina dotýká moderního vizuálního umění, tak to jsou vedle např. Radiohead právě Massive Attack. Massive Attack se v poslední době výrazně angažují v boji proti znečišťování planety a klimatu.

Nejnovějším dílem Massive Attack je audiovizuální EP z července 2020 nazvané “Eutopia”. Tato třískladbová fúze vznikala v pěti městech během globálního covidového období lockdownů. Na vytvoření generativních algoritmických vizuálií se spolupodílel výtvarník Mario Klingemann, na hudbě Algiers, Young Fathers a americký básník Saul Williams.
Jen málo hudebních skupin dnes cílevědomě ve své tvorbě reflektuje stav světa – Massive Attack jsou navíc jedni z těch nejdůvěryhodnějších. Jejich koncert je silným zážitkem, který vám utkví nadlouho v paměti.

 

OFICIÁLNÍM PRODEJCEM NA AKCE V O2 UNIVERSU JE TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.