Největší evropský festival young adult literatury proběhne 12. října 2024. A letos do pražského O2 universa přiveze pořádnou nálož zahraničních hvězd.

17. července 2024

HumbookFest je literární festival pro čtenáře young adult, který v Evropě nemá obdoby. Letošní ročník návštěvníkům nabídne skvělé české autory, ilustrátory, podcastery a další tvůrce, tematické besedy i workshopy. Největším lákadlem pro čtenáře pak bez pochyby bude hvězdné trio zahraničních spisovatelek: Holly Black, Becky Albertalli a Elizabeth Briggs. A samozřejmě dojde i na přehlídku fantastických cosplayů, herní zónu a spoustu dalších originálních aktivit.

Bestsellerová autorka podle New York Times Elizabeth Briggs je jednou z pěti nejprodávanějších autorek fantasy romancí na Amazonu. Její paranormální a fantazijní romance s odvážnými hrdinkami a neohroženými hrdiny se vyznačují nečekanými zvraty, erotickými scénami a happy endy, po kterých nezůstane jedno oko suché.

Becky Albertalli získala za svůj debutový román Já, Simon (vyšlo také jako Probuzení Simona Spiera) Cenu Williama C. Morrise, byla nominována na Cenu Andrewa Carnegieho a americkou Národní cenu za literaturu. Česky vyšly také romány Holka mimo rytmus, Podělaným navrch a Kate v záři reflektorů.


Holly Back je jednou z nejúspěšnějších amerických autorek young adult. Její knihy získaly nejen uznání kritiky, ale také oblibu u čtenářů v mnoha zemích celého světa – přeloženy byly do 32 jazyků. Jejím nejúspěšnějším dílem je Kronika rodu Spiderwicků. V roce 2018 čtenáře zavedla do světa proradných víl a na bestsellerovou sérii Krutý princ později navázala duologií Ukradený dědic.

Vedle zahraničních autorů se představí čeští spisovatelé a spisovatelky – zavedená jména i nováčci v literárním světě. Na besedách se budeme zabývat aktuálními tématy, která hýbou nejen knižním světem mladých čtenářů. To vše a mnohem víc bude HumbookFest 2024!

Další informace o HumbookFestu najdete na www.humbook.cz a na sociálních sítích Humbooku.

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI AKCE JSOU TICKETMASTER A TICKETPORTAL. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.