Placebo se vracejí do Česka představit nové album „Never Let Me Go“

9. listopadu 2021

Pražské O2 universum přivítá 31. 10. britskou kapelu Placebo, která se po dlouhých pěti letech vrací do České republiky. Dvojice Brian Molko a Stefan Olsdal přijedou představit svým fanouškům nové, již osmé album „Never Let Me Go“, které vyjde 25. 3. 2022, tedy devět let od poslední studiové desky „Loud Like Love“. První ochutnávku si můžete poslechnout už dnes díky singlu „Surrounden By Spies“.

Brian Molko dodává k nahrávce dodává: „Text jsem začal psát, když jsem zjistil, že mě sousedé špehují. Pak jsem začal uvažovat o nesčetných způsobech, jakými bylo naše soukromí narušeno a ukradeno od zavedení CCTV kamer, které nyní využívají rasistické technologie rozpoznávání obličejů; o vzestupu internetu a mobilních telefonů, které prakticky z každého uživatele udělaly paparazza a diváka vlastního života, a o tom, jak jsme většinou všichni nabídli osobní informace obrovským nadnárodním společnostem, jejichž jediným záměrem je nás vykořisťovat.

Použil jsem techniku cut-up, kterou vymyslel William S. Burroughs a kterou v moderní písni zpopularizoval David Bowie. Je to skutečný příběh vyprávěný optikou paranoie, naprostého znechucení hodnotami moderní společnosti a zbožštění sledovacího kapitalismu. Vypravěč je na konci svých sil, beznadějný a vystrašený, zcela v rozporu s naším nově nabytým pokrokem.“

Placebo jsou jednou z nejvýznamnějších alternativních rockových kapel posledních 25 let, která dosud prodala 13 milionů alb po celém světě. Jejich debutové pomohlo připravit půdu pro výrazný posun v britské hudbě, působilo jako protipól britpopu a inspirovalo celou generaci kapel, které je následovaly. Placebo se zapsali do britské hudební historie pěti alby v první desítce britské hitparády a spolupracovali s hudebními legendami, jako jsou David Bowie, Robert Smith nebo Michael Stipe. Skupina odehrála vyprodaná turné a přední místa na festivalech po celém světě.