Rok 2022 bude ve znamení pocty hudbě Mira Žbirky. #MEKYNAVEKY

7. února 2022

Minulý rok nás sice zpěvák a skladatel Miro Žbirka opustil, ale jeho hudba a odkaz s námi zůstává dál. V roce 2022 budou jeho písně rezonovat ještě intenzivněji, protože by se v tomto roce dožil neuvěřitelné sedmdesátky. 

Na podzim se v Praze, Bratislavě a Londýně chystá velká koncertní pocta jeho písním. Legendární skladby a velké hity na nich zahrají a zazpívají hvězdy současné české a slovenské hudební scény. Všichni umělci, kteří nezištně přijali pozvání na koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70, vzdají hold tvorbě výjimečného autora a zpěváka. Při tom také určitě zavzpomínají na své zážitky s československou hudební legendou. Jména účinkujících budou zveřejňována postupně vždy s označením #mekynaveky, které bude jednotícím motivem všech aktivit spojených s poctou Miro Žbirkovi.

V pražském O2 universu se uskuteční koncert 21. října 2022, tedy v den jeho nedožitých sedmdesátých narozenin.

Koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 se uskuteční

  • 23.9.2022 v Londýně (229 Venue)
  • 17.10.2022 v Bratislavě (NTC Aréna)
  • 21.10.2022 v Praze (O2 universum)

Každý z těchto koncertů bude výjimečnou oslavou hudby Mira Žbirky s velkou hudební a vizuální show s mnoha hvězdnými hosty. Vystoupí mimo jiné Peter Nagy, Lenny, David Koller, Jana Kirschner, Štefan Margita, Marta Jandová, Slza, Jiří Macháček, Katarína Knechtová, Michal Malátný, Rob Cass, Peter Bič Project, Marián Čekovský a další dosud nezveřejnění umělci.

 

Vstupenky na koncert v pražském O2 universu je možné zakoupit v síti Ticketmaster od 8. 2. 2022 od 10:00.

 

Nové písně, nové album 

Co nejdříve se také objeví nový singl a videoklip. Bude to první skladba z posledního alba, kterým se uzavře více jak padesátiletá autorská cesta Mira Žbirky. V čase lockdownu, kdy byly zrušené všechny koncerty, Meky postupně napsal nové skladby a v posledních měsících je stihl i nazpívat. Dokončením a produkcí alba Meky pověřil svého syna Davida, který na něm intenzivně pracuje v londýnském studiu KONK.

Aktuálně vyšla na DVD i poslední, třetí série televizního Doupěte Mekyho Žbirky a připravuje se i další překvapení, které fanoušci najdou na oficiálním webu a sociálních sítích Mira Žbirky.

#MEKYNAVEKY 

 

https://www.zbirka.cz  

https://www.facebook.com/MiroZbirka/ 

https://www.instagram.com/mirozbirka/ 

 

OFICIÁLNÍM PRODEJCEM NA AKCE V O2 UNIVERSU JE TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.