Svět veleúspěšné české hry Kingdom Come: Deliverance II už brzy ožije v O2 universu!
Svět veleúspěšné české hry Kingdom Come: Deliverance II už brzy ožije v O2 universu! Čeká na vás orchestrální provedení hudby od Filharmonie Brno za doprovodu filmové projekce scén z hry. Nechte se vtáhnout do českých zemí 15. století a prožijte poutavý příběh Jindřicha ze Skalice jako nikdy předtím.
O hře
S více než 10 miliony prodanými kusy a dlouhou řadou kladných recenzí i ocenění patří série Kingdom Come: Deliverance z dílny studia Warhorse mezi špičku české videoherní tvorby. Nedávno vydaný druhý díl prodal milion kusů hned v den vydání a okamžitě se stal hitem, díky kterému teď o české historii mluví hráči z celého světa.
Za tyto úspěchy hra vděčí mnohým faktorům, od realisticky navrženého světa přes scénář filmové kvality až po napínavý bojový systém. Co ale spojuje a vdechuje duši těmto součástkám je nezapomenutelný hudební doprovod.
O hudbě
Soundtrack Kingdom Come: Deliverance II je dílem skladatele Jana Valty za asistence Adama Sporky, kteří se podíleli i na hudbě prvního dílu. Autoři plody své 4leté práce opět nahrávali se živým orchestrem a sborem, mimo jiné také v pražském Rudolfinu.
Těšit se můžete na výběr toho nejlepšího z více než 400 skladeb vytvořených pro hru. Průběh koncertu bude inspirován dějovou linkou hry a vy si tak společně s jejími hrdiny vychutnáte vše: od hospodského veselí přes vzrušující i děsivé scény boje až po poklidnou a duši pohlazující hudbu z přírody a kostelů. Celý koncert bude doprovázet projekce klíčových scén ze hry.
Toto velkolepé představení odehraje Filharmonie Brno pod taktovkou skladatele Jana Valty. Nebude to zdaleka její první setkání s videoherní hudbou – Filharmonii Brno jste už mohli slyšet v rámci Kingdom Come Live, Mafia Live nebo Czech Games Live Orchestra. O vokály se postará pěvecký sbor Masarykovy univerzity. V neposlední řadě pak zážitek doplní čtveřice trubadúrů z formace Bakchus, která zahraje středověké písně ze hry.
O organizátorovi
Koncert organizuje iniciativa GameDev Area, která má na kontě už vícero koncertů videoherní hudby. Kromě výše zmíněných projektů s Filharmonií Brno je iniciativa také zodpovědná za koncerty polské kapely Percival, která se podílela na soundtracku k celosvětově známé hře Zaklínač 3. Na své si díky ní přišli také fanoušci legendární série Command & Conquer, jimž v Brně zahrál samotný skladatel Frank Klepacki.
Více informací o koncertě na kcdlive.cz
Sledujte akce GameDev Area na sociálních sítích: Instagram | Facebook | X.com