Cirk La Putyka uvede svoje nové představení

17. října 2019
40 českých a zahraničních účinkujících, 5 světových režisérů, akrobacie, živá hudba, 100 let cirkusu v jednom večeru. Největší a nejnáročnější představení v historii Cirku La Putyka. Velkolepá oslava nejen desátého výročí existence souboru, ale cirkusu obecně. Od konce 19. století po současnost. To je představení s názvem CESTY, které se odehraje v novém prostoru O2 universum v Praze ve dnech 25., 26. a 27. dubna 2020. Prodej vstupenek startuje v pátek 18. října od 9 hodin v síti Ticketmaster.

Představení vás provede dějinami cirkusu u nás – od kočovných loutkářů přes cirkus počátku 20. století, meziválečnou avantgardu a Osvobozené divadlo, protektorát, znárodnění cirkusů, rozvoj moderní pantomimy, sametovou revoluci, období do založení souboru, samotnou desetiletou historii Cirku La Putyka až po závěrečný pohled do budoucnosti a oslavu s vámi, s diváky.

V představení vystoupí více než 40 akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářeli Cirk La Putyka, z různých koutů světa a napříč generacemi. Vedle autora konceptu a principála souboru Rostislava Nováka mladšího se na představení režijně podílejí přední světoví tvůrci – Maksim Komaro (Circo Aereo), Daniel Gulko (Cahin Caha), Tilde Björfors (Cirkus Cirkör) a Ethan Law (Cirk La Putyka). Zkušenosti a dovednosti desítek lidí se promění v neopakovatelný cirkusový zážitek.

Téma cesty a neustálého pohybu bude odrážet obrovské jeviště dlouhé 38 metrů a široké 7 metrů. Jeho orientace na délku umožní blízký kontakt diváků s účinkujícími a s veškerým děním na něm.

Představení je vhodné nejen pro dospělé, ale i pro děti od 7 let.

„Nechceme výročí existence souboru oslavit jen setkáním se skleničkou v ruce, ani vytvořit kabaret či sled čísel ze své historie. Cirk La Putyka kráčí po novocirkusové cestě už deset let. Kde ale tato cesta opravdu začala? S novým cirkusem ve Francii? S Osvobozeným divadlem či tradičním cirkusem? Nebo u kočovných loutkářů v 19. století? Cirkusáci jsou vždy na cestách, ať už hrají na ulici, v šapitó nebo v kamenných divadlech. Na cestách tvoří, setkávají se a rozcházejí. Rozrůstají se o nové generace, kterým ty starší přenechávají místo. Jednou jde o cirkus se zvířaty, jindy bez nich. Stále je to ale cirkus. Cirkus života.“ – Rostislav Novák mladší

Více informací na www.laputyka.cz.