Dánští rock’n’rolloví rebelové Volbeat oznamují rozsáhlé světového turné. 28. 10. 2022 zavítají do pražského O2 universa

28. června 2022

Dánští rock’n’rolloví rebelové Volbeat oznamují rozsáhlé světového turné Servant Of The Road World Tour, s kterým navštíví 32 zastávek po celé Evropě! Jako speciální hosté vystoupí Skindred a Bad Wolves.

Podle popisu Louderu „titánské heavymetalové riffy čelně se srážející s rock’n’rollovým groovem“ mohou fanoušci očekávat směs klasických písní Volbeat, hlubokých skladeb a oblíbených hitů z celé jejich bohaté kariéry, včetně jejich uznávaného posledního alba Servant Of The Mind.

Volbeat k tomu říkají: „Konečně, po tak dlouhé době odmlky, jsme nadšeni, že můžeme našim přátelům v kontinentální Evropě a Velké Británii přivézt pořádné Volbeat turné. Jsme tak nadšení a nemůžeme se dočkat, až všechny uvidíme! Máme obrovské štěstí, že s sebou můžeme vzít Skindred a Bad Wolves a sdílet tento zážitek se dvěma neuvěřitelnými kapelami, které máme to štěstí nazývat přáteli.“

Dánské ikony nedávno oslnily britské fanoušky ve vysokém slotu na hlavním pódiu na Download Festivalu a Hot Press po něm básnil: „Jako vždy jsou Volbeat pevní a úderní“. Metal Talk uzavřel: „Je to docela podívaná, které uvěříte, až když ji uvidíte…. Vynikající, nefalšované vystoupení, které je stejně zábavné jako hudebně úctyhodné.“ Ale nejen na festivalech Volbeat uchvacují, Distorted Sound minulý měsíc zastihl vzácné klubové vystoupení v Londýně a udělil recenzi 10/10, přičemž prohlásil: „Tohle je kapela zrozená pro zábavu a kapela, která je na samém vrcholu své hry.“
Vstupenky se jistě rychle vyprodají, nenechte si ujít příležitost vidět Volbeat naživo na tomto velkolepém, plně produkčním, arénovém turné!

Volbeat – Michael Poulsen (kytara/zpěv), Jon Larsen (bicí), Rob Caggiano (kytary) a Kaspar Boye Larsen (baskytara) – mají za sebou dvě desetiletí kariéry, během níž sdíleli pódia s legendami žánru, jako jsou Black Sabbath, Metallica, Motorhead, Slipknot, Megadeth, Anthrax a další. Za svou kariéru nasbírali téměř tři miliardy streamů, získali nominaci na Grammy za nejlepší metalový výkon za skladbu „Room 24 (feat. King Diamond)“ z uznávaného (a zlatého) alba Outlaw Gentlemen & Shady Ladies z roku 2014 a několikrát získali Dánské hudební ceny.

Od svého založení v roce 2001 se Volbeat dostali z kodaňských klubů na pódia po celém světě, včetně slavného stadionu Telia Parken s kapacitou 50 000 diváků v Dánsku (a stali se tak jediným domácím umělcem, který kdy vyprodal tuto halu). Během osmi rekordních alb kapela posbírala první místa (včetně deseti prvních míst v americkém žebříčku Mainstream Rock, což je nejvíce ze všech kapel mimo Severní Ameriku), multiplatinové certifikáty, ceny a ocenění po celé planetě. Předchozí studiové album Rewind, Replay, Rebound vyšlo v roce 2019 a zajistilo skupině tehdy nejvyšší umístění v národním albovém žebříčku ve Velké Británii (#7) a přineslo hity „Last Day Under The Sun“, „Die To Live (feat. Neil Fallon)“ a „Leviathan“. Živé album s písněmi nahranými během následného světového turné, Rewind, Replay, Rebound: Live in Deutschland, vyšlo digitálně v listopadu 2020. Přispěli také coververzí skladby „Don’t Tread On Me“ na The Metallica Blacklist, přičemž veškerý výtěžek z této skladby byl určen ve prospěch nadace All Within My Hands Foundation a dánského fondu Børne Cancer Fonden. Nejnovější album Servant Of The Mind, napsané a nahrané během odstávky a karantény, kterou si vyžádala pandemie COVID-19, právě vychází u EMI Records a představuje osobitý a strhující zvuk Volbeat, v němž se mísí ohnivá rytmika a vypravěčský talent zpěváka Poulsena.

 

OFICIÁLNÍM PRODEJCEM NA AKCE V O2 UNIVERSU JE TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.