Devětadvacátý ročník prestižních cen České hudební akademie se bude konat 31. března 2020 v nové pražské hale O2 universum

11. prosince 2019
Slavnostní ceremoniál Cen Anděl Coca-Cola 2019, které vyhlašuje Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu (ČNS IFPI), odvysílá již tradičně v hlavním vysílacím čase ČT1, hlavním mediálním partnerem je Evropa 2. Galavečer, na kterém se představí česká hudební špička, bude tentokrát přístupný i veřejnosti.

„Vzhledem k dispozicím haly O2 universum a každoročním četným dotazům ohledně možnosti zakoupení vstupenek na slavnostní předávání, jsme se rozhodli uvolnit limitovanou edici vstupenek do volného prodeje,“ uvedla Lucka Hájková z pořádající agentury LUFF PRODUCTION. Lístky jsou již nyní k dostání v předprodejní síti Ticketmaster.

„Andělé budou pro českou hudbu znovu jednou z nejvýznamnějších událostí v roce. I pro nadcházející ročník připravujeme ceremoniál tak, aby byl výjimečnou a důstojnou oslavou české hudby napříč žánry, reflektoval výrazné hudební počiny roku 2019, byl zajímavý pro diváky a zároveň vlastní samotným hudebníkům,“ zdůrazňuje Hájková. „Máme radost, že tento záměr se letos rozhodla podpořit společnost Coca-Cola, která byla vždy s hudbou spojena. Stává se titulárním partnerem Cen Anděl Coca-Cola 2019 a my věříme, že se nám společně podaří Anděly posunout zase o kousek dál, tím správným směrem.“

„Coca-Cola se dlouhodobě snaží lidi povzbudit a spojovat i přes rozdíly, které mezi nimi přirozeně jsou. Hudba v podstatě funguje stejně, a proto je v srdci mnoha našich aktivací po celém světě. Jsme rádi, že můžeme být součástí Cen Anděl a podpořit tak největší hudební oslavu na české scéně,“ doplňuje Pawel Ozierski, Senior Brand manager Coca-Cola.

Ceny Anděl Coca-Cola 2019 se budou opět udělovat v základních i žánrových kategoriích. Vítězové vzejdou z dvojkolového hlasování České hudební akademie, kterou tvoří v minulosti ocenění muzikanti a hudební profesionálové napříč branží. „Žánrové ceny budou znovu nedílnou součástí ceremoniálu. Jsme si vědomi, že Andělé zůstávají posledním velkým tradičním tuzemským hudebním oceněním. A i proto máme ambici upozornit, co se v průběhu roku 2019 událo napříč celým hudebním spektrem. A dát muzikantům šanci, aby to během přímého přenosu na ČT1 divákům předvedli,“ říká předseda Rady České hudební akademie Honza Vedral. Spolu s ním a L. Hájkovou v radě ČHA usedli i publicista Josef Vlček, ředitelka ČNS IFPI Petra Žikovská, kreativní producent České televize Jan Potměšil a také loňský laureát Síně slávy Michal Prokop.

„Na výsledky hlasování, jehož první kolo spustíme v lednu, bude dohlížet notář,“ potvrzuje férovost Cen Anděl Petra Žikovská, ředitelka ČNS IFPI. „Vydavatelé mají už v těchto dnech možnost přihlásit své tituly do orientačních seznamů pro akademiky,“ dodává.

„Anděly jsme začali před čtyřmi lety pořádat s cílem vrátit jim důvěru a upozornit na povedené věci, které se v české hudbě aktuálně dějí. Je skvělé, že zároveň vznikl prostor, v němž se během jednoho večera mohou setkat a vzájemně poslouchat muzikanti napříč generacemi i styly,“ zdůrazňují před vypuknutím devětadvacátého ročníku pořadatelé. „Sami jsme zvědaví, kdo si tentokrát sošky Andělů hrajících na šalmaj převezme. Konkurence je veliká…“

29. ročník hudebních Cen Anděl Coca-Cola 2019 se bude konat 31. března 2020 v prostorách O2 universa. Ceremoniál v přímém přenosu odvysílá Česká televize. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2.

Jména nominovaných i účinkujících odhalena
 

S blížícím se termínem Cen Anděl Coca‐Cola 2019, které se budou konat 31. března 2020 v nové pražské hale O2 universum, pořadatelé zveřejňují jména vystupujících. „I letos pro diváky připravujeme program, během kterého se představí za loňský rok nominovaní muzikanti i aktuální hudební trendy. Stejně jako v posledních letech i tentokrát klademe důraz na originálně pojatá vystoupení, a to jak po vizuální, tak po hudební stránce,“komentuje první muzikantskou soupisku producentka večera Lucka Hájková.

Mezi vystupujícími se tak mimo jiné objeví i americká kapela, se kterou Vojtěch Dyk natočil svou nominovanou desku D.Y.K. Do Prahy přiletí jen kvůli ceremoniálu i s producentem alba Ondřejem Pivcem, který za svou účast na albu Gregoryho Portera získal cenu Grammy. „Je skvělé, že můžeme přivítat světové hosty, kteří se zároveň podíleli na domácím nominovaném albu. Věřím, že se dočkáme opravdu velkého popového čísla,“ dodává předseda Rady České hudební akademie Honza Vedral. Na pódiu se v rámci ceremoniálu dále představí například Mirai, Lenny, Vypsaná fixa, Klára Vytisková, Ben Cristovao, Marcell, Paulie Garand, Calin, STEIN27, Lake Malawi či Renne Dang. „Hudební dramaturgii záměrně nebudeme prozrazovat kompletně a do detailů a to, kdo s kým a jak zahraje, si také ponecháme pro diváky jako překvapení, ať se mají na co těšit,“ doplňuje Lucka Hájková.

Galavečer hudebních Cen Anděl Coca‐Cola 2019, kterým diváky v sále i u obrazovek provede Ewa Farna, je letos nově otevřen i veřejnosti. Lístky za 990 korun jsou v předprodeji v síti Ticketmaster. Večer odvysílá v přímém přenosu od 21:00 program ČT1. Favoritem letošních Andělů je Vladimír Mišík, který s albem Jednou tě potkám získal od České hudební akademie rekordních šest nominací.

Jednou z novinek letošního ročníku je multižánrová cena popularity nazvaná Coca‐Cola cena fanoušků. Hlasovat o jejím vítězi může každý, a to na stránce andelceny.cz/cenafanousku, kde vybere svého favorita z umělců v letošním roce nominovaných. Coca‐Cola podpoří výherce při tvorbě nového videoklipu a obdaruje také vítěze Anděla v kategorii Videoklip roku.