Harry Potter a Kámen mudrců™ in Concert opět v ČR!

3. listopadu 2023

Diváci v České republice si po více, jak 5 letech opět užijí hudbu Johna Williamse v podání Filharmoniků města Prahy spojenou s promítáním celovečerního filmu z jedné z nejoblíbenějších filmových sérií v historii.

Celosvětově úspěšný Harry Potter a Kámen mudrců in Concert se jako součást jediné oficiální série filmových koncertů o Harrym Potterovi po více, jak 5 letech vrací do České republiky! Unikátní velkolepý koncert, který propojí ikonické filmové melodie pocházející z pera slavného skladatele Johna Williamse s Filharmoniky města Prahy se uskuteční 10. února v O2 universum v Praze a v plánu jsou hned dva koncerty! Jedinečná audiovizuální podívaná nabídne nejen dokonalý zážitek z živé hudby umocněné podáním 90členného symfonického orchestru Filharmoniků města Prahy v čele s renomovaným dirigentem Ernstem van Tielem, ale umožní divákům znovu prožít kouzlo celého filmu Harry Potter a Kámen mudrců na velkém 16metrovém plátně ve vysokém rozlišení. Film bude promítán s českým dabingem, díky němuž si i děti budou moci tento neopakovatelný zážitek naplno užít! Dokonalé propojení filmu, hudby a živého hraní symfonického orchestru se uskuteční už v únoru v Praze, hned ve dvou koncertech během jediného dne.

„Máme obrovskou radost, že se série filmových koncertů o Harrym Potterovi opět vrací do České republiky a že českému publiku můžeme v Praze znovu nabídnout tuto jedinečnou podívanou. I když samotný film známe téměř všichni, spojení s živým 90členným symfonickým orchestrem Filharmoniků města Prahy bude zážitkem z úplně jiné dimenze,“ říká Tibor Engler, producent českých koncertů a dodává, že koncerty budou 100% propojením filmu, hudby a živého orchestru v pravém slova smyslu. V rámci koncertů totiž poběží na plátně celý film s českým dabingem, který bude kompletně bez hudby. O tu se postará renomovaný orchestr Filharmoniků města Prahy.

Unikátní série filmových koncertů Harryho Pottera tak opět vstupuje do České republiky, která patří mezi dalších 48 zemí, v nichž se tyto koncerty konají a které od roku 2016 zhlédlo přes 3 miliony diváků. Pražské koncerty Harry Potter a Kámen mudrců in Concert navíc nabídnou i bohatý doprovodný program, který pořadatelé odtajní v nejbližších dnech. Vstupenky jsou už nyní k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketmaster.

Připomeňme, že v roce 2016 Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment a CineConcerts společně vytvořili sérii filmových koncertů Harry Potter in Concert, která je jediným oficiálním celosvětovým tour oslavující filmy o Harrym Potterovi. Od světové premiéry filmu Harry Potter a Kámen mudrců in Concert v roce 2016 si už více jak 3 miliony diváků užilo tento magický zážitek ze světa čarodějů. Do roku 2025 bude mít za sebou více než 2973 představení ve více než 48 zemích světa.

Ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců se Harry Potter na své 11 narozeniny dozví, že je sirotkem po dvou čarodějích a že i on sám má magické schopnosti. Ve škole čar a kouzel v Bradavicích se naučí, jak hrát famfrpál a zahraje si napínavou hru „živých“ šachů na cestě k temnému čaroději, který si dal za cíl zničit ho.

„Filmová série Harry Potter je jedním z ojedinělých kulturních fenoménů, který stále přináší potěšení milionům fanoušků po celém světě. Velmi nás těší, že můžeme poprvé v historii poskytnout divákovi jedinečně možnost poslechnout si oceňovanou hudbu, v živém podání symfonického orchestru, a zároveň si užít i milovaný film promítaný na velkém plátnu. Bude to rozhodně nezapomenutelný zážitek,“ říká Justin Freer, prezident CineConcerts a producent série filmových koncertů o Harrym Potterovi. „Harry je na celém světě synonymem vzrušení a proto věřím, že díky filmovém koncertu s živou hudbou propojenou s filmem si diváci užijí návrat do tohoto magického světa,“ doplňuje Brady Beaubien z CineConcerts, producent série filmových koncertů o Harrym Potterovi.

 

Více informací o jediné oficiální sérii filmových koncertů o Harrym Potterovi na www.harrypotterinconcert.com.

WIZARDING WORLD and all related trademarks, characters, names, and indicia are © & ™ Warner Bros. Entertainment Inc. Publishing Rights © JKR.

 

OFICIÁLNÍMI PRODEJCI NA AKCE V O2 UNIVERSU JSOU TICKETMASTER A TICKETPORTAL. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.