Michal Dvořák navazuje na světové úspěchy projektu Vivaldianno Reloaded. Nová show fascinuje komiksovým příběhem, revoluční technologií i genialitou Alfonse Muchy

11. prosince 2019
Unikátní multimediální show Drawman s podtitulem The Mystery of Alphonse Mucha se představí 22. října 2020 v Praze v O2 universu. Krásky z plakátů, malovaná historie Slovanské epopeje i neznámá díla se poprvé ukážou světu v pohybu v důmyslných animacích. Komiks, technologicky nejvyspělejší projekce nebo dechberoucí stagedesign umocní paralelní příběh secesního malíře. Drawman je novým projektem Michala Dvořáka, který po úspěchu projektu Vivaldianno aspiruje na další úspěšnou světovou touringovou show.

Drawman je unikátní mezinárodní multimediální show na motivy života světového malíře, grafika, designéra a legendy stylu secese Alfonse Muchy. Projekt Drawman je dalším dílem z dílny Michala Dvořáka, který mimo jiné právě dokončil podzimní turné se svou skupinou Lucie a s mezinárodním 3D koncertním příběhem Vivaldianno Reloaded procestoval přes 40 světových metropolí. 

„S Drawmanem navazujeme na úspěchy, kterých se podařilo dosáhnout s Vivaldiannem. Těší mě, že nás v zahraničí přezdívají koncertní Cirque de Soleil. Sice nejsme cirkus, ale přirovnání k nejúspěšnějšímu světovému projektu beru jako pochvalu. Za pět let jsme postupně nadchli publikum například v České republice, Anglii, Brazílii, Spojených arabských emirátech, Izraeli nebo v Rusku. Jsem hrdý na to, že českému projektu se i v takových destinacích, podařilo vyprodat sportovní haly,“ sdělil Michal Dvořák, autor a režisér projektu a doplnil: „V nové show Drawman půjdeme ještě o krok dál, budeme více vizuální, více výpravní, pracujeme se špičkovými technologiemi a snažíme se zapojit i světové umělce. Po skvělé spolupráci s Piercem Brosnanem a sólistkou Hanse Zimmera Tinou Guo jednáme o spolupráci s dalšími fenomény mezinárodního showbusinessu. O koho jde, zatím neprozradím.“ 

Na podzim roku 2020 se v Praze poprvé odprezentuje jedinečná technologie spojující celovečerní multimediální show, komiksový příběh, originální živou hudbu, tanec i světelné efekty. Celoprostorové projekce vdechnou život starým obrazům díky novému software EbSynth. Za jeho zrodem stojí tým výzkumníků z ČVUT FEL vedený prof. Danielem Sýkorou, který spolupracuje mimo jiné se společnostmi jako je AdobeDisney nebo Snap.

Superhrdina Drawman vypráví svůj příběh mladého kreslíře komiksů z New Yorku a jeho francouzské lásky. Díky ní objevuje život a dílo secesního génia Alfonse Muchy. 

Divákovu pozornost přitáhneme současným příběhem z popkultury, srozumitelným všem, příběhem o superhrdinovi Drawmanovi. Dovoluji si tvrdit, že show má i lehce filozofický přesah. Diváci zjistí, že posláním umění není jen zábava, ale najdou jeho hlubší smysl,“ popsal autor scénáře Tomáš Belko. 

Tvůrci projektu Drawman s nadsázkou tvrdí, že projekt Drawman oživí Belle Epoque a naplní ji současnou energií a ukáže, jak by vypadala tvorba pokrokového Alfonse Mucha, kdyby žil v současnosti. Show nadchne diváky originální moderní hudbou a choreografií, nejmodernější scénickou a projekční technologií umocněnou světelným a laserovým parkem a křišťálově průzračným zvukem. 

Premiéra mysteriózní show Drawman se koná 22. října 2020 v Praze, v roce 160. výročí od narození geniálního malíře a designéra Alfonse Muchy. Vstupenky jsou k dostání od 11. prosince 2019 v síti Ticketmaster.