O2 arena se chystá na rozšíření byznysu a posiluje o zkušeného manažera z hotelové oblasti

22. ledna 2018
Do společnosti Bestsport, která vlastní a provozuje O2 arenu, nastupuje Marek Chmátal na nově zřízenou pozici Business Development Director. Od 1. února 2018 se ujme odpovědnosti za oblast korporátních akcí a kongresů, a to zejména do nově dokončované kongresové areny, která bezprostředně sousedí se stávající multifunkční arenou.

„Markovým úkolem bude především práce na akvizicích a přípravách velkých kongresových akcí,“ uvedl k tomu Robert Schaffer, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Bestsport. „Kongresová arena bude po dokončení unikátním prostorem pro mezinárodní kongresy, jaký v Česku dosud neexistoval. S podporou našeho stávajícího zkušeného týmu a ve spojení s O2 arenou, jednou z pěti největších multifukčních hal v Evropě, nabídneme špičkové zázemí akcím až pro 30 tisíc hostů,“ doplnil Robert Schaffer.

Marek Chmátal svoji kariéru v hotelovém prostředí začal v roce 1991 v největším pražském hotelu Atrium (od r. 1995 Hilton) na různých pozicích v rámci oddělení Food & Beverage. Od roku 1998 až do roku 2012 se věnoval obchodní činnosti pro velké mezinárodní hotelové sítě v Praze – Corinthia Hotels, Rezidor Hotel Group a Clarion Hotels by Choice Int. Jeho hlavní náplní byl zejména prodej a marketing v oblasti MICE (Meeting, Incentive, Conference, Events) pro tyto společnosti. Od roku 2012 do současnosti působil ve firmě Vienna House, kde nejdříve vedl pražský hotel angelo a poslední 4 roky zastával pozici General Manager v hotelu Vienna House Easy Angelo Pilsen. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje sportu (golf, florbal, cyklistika) a společný čas s rodinou rád tráví i cestováním.

Prostor tzv. kongresové areny, který přímo na budovu O2 areny z její jižní strany přilehá, se rozkládá na celkem 4 podlažích a má celkovou plochu téměř 50 tisíc m2. Po dostavbě bude disponovat až 24 sály různých velikostí a bude sloužit jako moderní multifunkční centrum pro pořádání velkých mezinárodních kongresů a  korporátních akcí. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob bude rovněž využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Kongresová arena se v současnosti dostavuje z tzv. malé haly, jejíž hrubá stavba vznikla už v roce 2004 a měla původně sloužit hlavně jako tréninková hokejová plocha se zázemím. Dokončení kongresové areny se předpokládá ve druhém čtvrtletí 2019.

Společnost Bestsport je součástí skupiny PPF. Ta investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva dosahující téměř 35 miliard eur (k 30. 6. 2017).