O2 arena získala ocenění Mezinárodní asociace profesionálních pořadatelů kongresů

29. května 2018
Pražská O2 arena získala další ocenění na mezinárodní scéně. Po nominaci mezi pět nejlepších koncertních arén světa v prestižní soutěži Pollstar Awards v roce 2017 se může chlubit i oceněním od Mezinárodní asociace profesionálních pořadatelů kongresů (IAPCO) - “IAPCO Driving Excellence Recognition Award” - za projekt nového multifunkčního kongresového a kulturního centra O2 universum a snahu expandovat ve světě firemních a asociačních konferencí.

logo IAPCO
 “Cena Mezinárodní asociace profesionálních pořadatelů kongresů je pro nás poctou i potvrzením, že jdeme správným směrem, ale především motivací do další práce,” řekl Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport a O2 areny.

Nový komplex O2universum vyrůstá v areálu O2areny a přímo navazuje na stávající budovu z jižní strany. Rozkládá se na čtyřech podlažích a má celkovou plochu téměř 50 tisíc m2.“Stavba O2universum je v plném proudu a dokončena by měla být v roce 2019. Nový objekt bude sloužit nejen koncertům a halovým sportům, ale naším primárním cílem je orientace na kongresový a korporátní byznys. Organizátorům kongresů jsme schopni propojením objektů O2areny a O2universum nabídnout prostor až pro 28 tisíc návštěvníků, což je pro stávající kongresový trh opravdu mimořádná nabídka nejen v rámci Evropy, ale i ve srovnání s celosvětovou konkurencí,“ dodal.

cena IAPCO 2
 Ceny IAPCO Driving Excellence Awards uděluje Mezinárodní asociace profesionálních pořadatelů kongresů od roku 1993. Oceněni jsou každoročně jednotlivci, společnosti nebo organizace, které konzistentně poskytují excelentní služby a podporu velkým korporátním akcím. V minulosti cenu získala špičková kongresová centra Internationales Congress Centrum ICC Berlín, Fiera Milano Congressi či kanadské Vancouver Trade & Convention Centre nebo Barcelona Convention Bureau, marketingová organizace na podporu kongresového turismu v Barceloně.

Na cenu IAPCO Driving Excellence Recognition Award navrhla O2arenu společnost GUARANT International. “V dnešní době potřebujete k vytvoření něčeho nového, například nového kongresového centra, vizi stejně jako silnou víru v budoucnost kongresového průmyslu. Jsme přesvědčeni, že takové úsilí je smysluplné a hodné ocenění,” zdůvodnil návrh za GUARANT International obchodní manažer Tomáš Raboch. 

Pro O2arenu je to za několik posledních měsíců druhé zásadní ocenění. Loni byla nominována jako nejlepší mezinárodní arena roku 2017 v prestižní soutěži Pollstar Awards, organizované americkým časopisem pro koncertní průmysl Pollstar. O2arena byla vybrána mezi pět nejlepších koncertních míst světa  (kategorie „International Venue of the Year“). Zařadila se tak pro rok 2017 vedle slavných londýnských stánků Royal Albert Hall a The O2, areny v Manchesteru a amsterdamského Ziggo Dome. 

Bestsport, a.s., je členem skupiny PPF. Ta investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva dosahující téměř 35 miliard eur (k 30. 6. 2017).