O2 universum vyhrálo prestižní ocenění Stavba roku 2020!

16. října 2020

Udělení titulů Stavba roku je každoročně nejvýznamnější událostí ve stavitelství a architektuře. 28. ročník byl v návaznosti na aktuální situaci vyhlášen virtuálně, pomocí unikátního dokumentu, který můžete zhlédnout níže. Letošní ročník přinesl rekordní počet 84 přihlášených projektů, z nichž porota vybrala 8, které získaly hlavní cenu.

Cena je udělena za návaznost dostavby malé arény na charakter, materiály a barevnost velké arény do urbanisticko-architektonického řešeného jednoho celku s akcentem na vstupní prostor kongresového centra O2 universum, jemuž dominuje výrazná a tvarově řešena markýza se zajímavým zrcadlícím se podhledem, odrážející ruch blízkého okolí. Pozornost si zároveň zaslouží nová propojující ocelová konstrukce nad původní železobetonovou deskou.

,,Z tohoto ocenění máme velkou radost a nesmírně si ho vážíme. V aktuální situaci si ale nejvíce přeji, aby O2 universum mohlo co nejdříve sloužit svému účelu, tedy setkávání lidí, sdílení zážitků a vědomostí.“ dodává Robert Schaffer, generální ředitel společnosti Bestsport, a.s., která vlastní a provozuje O2 arenu a O2 universum.