Praha ocenila šestici kongresových ambasadorů. Tři vítězné kongresy proběhly v O2 universum.

10. května 2023

 Organizace Prague Convention Bureau, zastřešující pražský kongresový průmysl, letos v rámci 12. ročníku Ambassador Awards Evening, předala ceny vítězům v celkem šesti kategoriích.

Slavnostní udílení proběhlo 25. dubna 2023 v Rezidenci primátora hlavního města Prahy, kde kongresová Praha opět ocenila významné české vědce, profesory, lékaře a další špičkové odborníky za jejich přínos kongresovému průmyslu v české metropoli.

Praha v roce 2022 přivítala takřka čtyři tisíce odborných kongresů a za O2 universum mohu říci, že jsme opravdu pyšní na to, že naše venue bylo místem realizace třech vítězných kongresů oceněných Ambasadorů z tohoto úctyhodného počtu akcí. O2 universum je unikátní místo v Praze, které je pro tento druh akcí naprosto ideální především svým počtem a rozmanitostí sálů, technologickým zázemím a exkluzivním cateringem,“ komentuje prvenství v těchto kategoriích Marek Chmátal, Business Development Director firmy

Bestsport, která vlastní a provozuje mimo O2 universum, také O2 arenu nebo Stages Hotel Prague.

O vítězích jednotlivých kategorií již tradičně rozhodovala nezávislá komise složená ze 12 odborníků působících v kongresovém průmyslu. V loňském roce Praha přivítala více než 600 tisíc delegátů z celého světa a česká metropole tak mohla přispět k možnosti šíření potřebného know-how napříč různými obory. ,,Jsme rádi, že jsme mohli zahraniční delegáty přivítat právě v O2 universum a přispět tak k celkovému úspěchu významné akce“, dodává Marek Chmátal.

Ocenění získaly Ambasadoři za tyto kongresy, které byly realizovány v O2 universum v následujících kategoriích.

Kongres roku 2022:

  • MUDr. Petr Panzner, CSc. za Kongres Evropské akademie alergologie a klinické imunologie 2022

Kongres přivítal v Praze na 3 500 delegátů z celého světa, kteří diskutovali především nejnovější trendy v oblasti alergologie a dopadů onemocnění covid-19 a jeho následcích na pacientech. Jelikož byl kongres pojat v hybridní formě, dalších více než 5000 účastníků, se připojovalo online.

 

Kongres do 500 účastníků roku 2022:

  • MUDr. Romana Ryšavá, CSc. za 39. kongres České nefrologické společnosti s mezinárodní účastí

Kongres byl první velkou akcí pro odborníky z oboru nefrologie po dvouleté pauze vyvolané pandemií Covid-19. V Praze se kongresu zúčastnilo 500 expertů na diagnostiku a léčbu chronických onemocnění ledvin, kteří ocenili především možnost osobní výměny zkušeností v tomto oboru.

 

Korporátní akce roku 2022:

  • Paní Tereza Vránková za Škoda Auto – World Dealers Conference 2022

Akce se zúčastnilo 6 000 dealerů značky Škoda Auto z celého světa. Během 14 dní byly prezentovány nové modely, nová image značky a strategie pro budoucí období. Důraz byl kladen především na téma elektromobility a představení České republiky jako destinace, kde se vyrábí moderní vozy a vznikají nové technologie.