6.4.2023 19:00

KINGDOM COME LIVE – ORCHESTRAL CONCERT

Prodej vstupenek byl ukončen.

Nový newsletter
O2 universum je tady!

Novinky, zajímavosti, tipy na akce, soutěže a mnoho dalšího.
Přihlaste se zde a buďte v obraze.

Buďte v obraze

Data 6.4.2023 19:00
Vstup od 18:00
Místo O2 universum, Praha
Pořadatel GameDev Area Pokyny pořadatele
Ke stažení Orientační plán KINGDOM COME LIVE Ticketmaster (233.85 Kb)
Cena

1 190 – 1 990 Kč
---
vozíčkář + doprovod
1 190 Kč + 1 Kč

Vstupenky pro držitele průkazu ZTP/P vozíčkáře objednávejte u společnosti Ticketmaster (ticket@ticketmaster.cz).

Prodej / rezervace Prodej vstupenek byl ukončen.
Pokladny
Pokladny u vstupu č. 1, O2 arena
Po - Pá9:00 - 12:00
12:30 - 17:00
Den akce10:00 - 1 h po začátku akce
Informace Z akce jsou ze strany Bestsport, a.s. pořizovány záznamy návštěvníků a dalších osob v souladu se Zásadami pro zpracování a ochranu osobních údajů.

Pokyny pořadatele – GameDev Area

Pokyny pořadatele

Vstupenka platí jen pro uvedený den, hodinu, akci, místo konání a sedadlo, je platná pouze s kontrolním ústřižkem a opravňuje k jednomu vstupu. Po opuštění místa konání akce pozbývá platnosti. Dodatečnými úpravami se stává vstupenka neplatnou. V případě uplynutí platnosti vstupenky, jejího poškození, zničení, ztráty nebo krádeže nelze vstupenku vyměnit ani nahradit její hodnotu ani poskytnout jinou kompenzaci. Další převod, prodej nebo zbavení se vstupenky bez písemného souhlasu pořadatele nebo pokus o další prodej za cenu vyšší, než je na vstupence vytištěna, způsobuje její neplatnost. Držiteli takové vstupenky bude odepřen vstup na místo konání akce nebo bude vyveden a zakládá to důvod pro zabavení vstupenky bez náhrady její nominální ceny nebo jiné kompenzace.

Vstupenka je cenina, její padělání a pozměňování je zakázáno. Pořadatel odepře vstup na akci všem držitelům takových vstupenek.

Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení akce zodpovídá za vrácení vstupného pořadatel. V případě zrušení akce uplatní držitel vstupenky nárok na vrácení vstupného dle pokynů pořadatele. Náhrada zvláštních nákladů (např. hotel, jízdní výlohy) se neposkytuje. Změna programu vyhrazena. Datum a čas akce mohou být změněny bez upozornění.

Je zakázáno fotografování a pořizování obrazových a zvukových záznamů v průběhu akce včetně přestávek, vyjma malých kompaktních fotoaparátů. Dále je zakázáno vnášet do objektu kamery, profesionální fotoaparáty, tablety a zároveň je zakázáno používání laserových ukazovátek.

Pořadatel poskytuje slevy na vstupném vozíčkářům (držitelům průkazu ZTP/P) a jejich průvodcům.

Při plnění povinností vyplývajících z prodeje vstupenek bude Ticketmaster Česká republika, a.s. postupovat ve shodě s platnými Obchodními podmínkami pro poskytování služby prodej vstupenek na sportovní a kulturní akce prostřednictvím prodejní sítě Ticketmaster. Aktuální znění obchodních podmínek je k dispozici na stránkách www.ticketmaster.cz

O2 universum brzo ovládne atmosféra středověku. V hudebním provedení tady ožije idyla českých vesnic, chorály kostelů, velkolepost hradů i krev a špína krutých válek. To vše v podobě soundtracku jedné z nejúspěšnějších českých her, Kingdom Come: Deliverance.

S více než 4 miliony prodaných kusů patří Kingdom Come: Deliverance mezi jedny z nejúspěšnějších českých her vůbec. Dílo ze studia Warhorse, které založili veteráni herního průmyslu Daniel Vávra a Martin Klíma, dodnes sklízí mnoho kladných reakcí od recenzentů i aktivní hráčské komunity. Hra má na kontě i několik ocenění, jako je třeba Hra roku 2017 z prestižního festivalu Gamescom nebo ocenění za nejlepší herní design z akce Česká hra roku.

Těchto úspěchů hra dosáhla zejména díky silnému důrazu na realistické vyobrazení českých zemí 15. století, konkrétně období krátce po vpádu Zikmunda Lucemburského. V duchu realismu hra představuje i sociální poměry a styl boje tehdejší doby, což pro hráče a jeho hlavní postavu, prostého kluka z vesnice bez urozeného původu či rytířského výcviku, nevěští snadnou cestu.
Hráče touto cestou doprovází krásný dobový soundtrack z per skladatelů Jana Valty a Adama Sporky. Gregoriánské chorály, hospodské písně i válečné bubny ve hře znějí dle principu tzv. adaptivní hudby. V praxi to znamená, že jsou jednotlivé zvukové stopy rozděleny na více částí. Ty jsou schopny přecházet plynule jedna do druhé, a tak reagovat na změny v herní situaci bez toho, aby hráč znatelně uslyšel, že jedna skladba „končí“ a druhá „začíná“. To vytváří dynamický a intenzivní herní zážitek, který měl bezpochyby nemalý podíl na úspěchu hry.

Tuto nezapomenutelnou středověkou atmosféru si budou moci fanoušci vychutnat naživo v podobě velkolepého hudebního představení pod střechou O2 universa, které proběhne 6. 4. 2023.

Vstupenky na původní termín 5. 2. 2022 zůstávají v platnosti na nový termín 6. 4. 2023 a není je potřeba vyměňovat.

Orchestrální části představení se pod taktovkou Jana Valty ujme Brněnská Filharmonie, která svou velikostí i významem patří k české orchestrální špičce a nabízí ročně kolem stovky koncertů. O vokály se postará studentský pěvecký sbor Masarykovy univerzity. Zážitek pak doplní čtveřice trubadúrů z formace Bakchus, která ve spolupráci s Adamem Sporkou nahrála středověké písně, které zaznívají v hře. Koncert proběhne v duchu zmíněné metody adaptivní hudby, a proto bude představení doprovázet audiovizuální stopa s klíčovými scénami ze hry. Fanoušci hry i středověké hudby se tedy opravdu mají na co těšit.

Brněnské Filharmonii tematika videoher rozhodně není cizí, což dokázala už několika koncerty s hudbou z legendární herní série Mafia. Naposledy se takto fanoušci série sešli na brněnském Špilberku, kde koncert uvedl herec Marek Vašut. Ten daboval hlavní postavu prvního dílu série a svou roli si zopakoval i v nedávném přepracování pod názvem Mafia: Definitive Edition.

Koncerty soundtracků obou her organizuje iniciativa GameDev Area, která má na kontě už vícero akcí podobného formátu. Do Brna díky ní zavítala například polská kapela Percival, která se podílela na soundtracku k celosvětově známé hře Zaklínač 3 a pro její fanoušky si připravila velkolepou show Wild Hunt Live.

Web
Facebook událost

 

OFICIÁLNÍM PRODEJCEM NA AKCE V O2 UNIVERSU JE TICKETMASTER. ZA PLATNOST VSTUPENEK ZAKOUPENÝCH U JINÝCH PRODEJCŮ NERUČÍME.